مهر٫۲۳

qr کد چیست ؟ کارت ویزیت الکترونیکی و پرکاربرد qr code

کارت ویزیت الکترونیکی

با سلام خدمت کاربران محترم وب سایت پرینت سینا طرح . امروز مقاله ای برای شما آماده کرده ایم در مورد( qr code کیو آر کد ) که یک سیستم جامع ایجاد کد های چند منظوره است که یکی از کاربرد های آن ایجاد کد به عنوان کارت ویزیت الکترونیکی است .

کدهای QR را بر روی تبلیغات نشریات، بیلبوردها، لباس، کارت ویزیت و حتی محصولات برخی فروشگاه‌ها دیده‌اید. به نظر می‌رسد این نوع از کدهای جدید در بین بازاریابان طرفداران بسیاری داشته باشد . در ادامه شما را با کدهای QR آشنا می‌کنیم .

در دیزاین و طراحی انواع ابزار تبلیغاتی به تازگی تصویری مثل زیر دیده اید که با اسکن آن توسط موبایل میتوانید یک لینک دریافت کنید یا شماره ای ببینید یا حتی یک مخاطب ذخیره کنید !

کد QR چیست؟

کارت ویزیت الکترونیکی

QR مخفف عبارت «کدهای واکنش سریع» یا (Quick Response Code) است که به صورت مربعی شکل بوده و نخستین بار توسط محققی ژاپنی ابداع شد. برخلاف بارکدهای استاندارد UPC که از خطوط عمودی و اعداد تشکیل شده‌اند، یک کد QR نه تنها حاوی اطلاعات بسیار بیشتری است، بلکه می‌توان به سرعت به اطلاعات گسترده‌ای که در آن وجود دارد، دسترسی پیدا کرد.

کد QR تنها توسط ماشین قابل رمزگشایی هستند – یعنی چنین کدهایی برای رایانه‌ها قابل درک‌تر از این متنی است که در حال خواندنش هستید! کدهای QR مصارف گسترده‌ای دارند و از رهگیری محصولات گوناگون گرفته تا شناسایی آیتم‌های مختلف را شامل می‌شود. اما هدف اولیه از ساخت چنین کدی،  کارکردشان به عنوان نسل جدیدی از بارکدهای UPC بوده است.

با این وجود، از آنجا که کد QR فاقد قابلیت‌های پیشرفته‌ای برای رهگیری بسته‌ها مثلاً در انبار یا کتابخانه‌ای بزرگ است، از آن‌ها برای کاربری‌های ساده‌تر استفاده می‌شود که شامل حوزه‌ی تبلیغات، بسته‌بندی محصولات، بیلبوردهای خیابانی و برخی وب سایت‌هاست.

کاربرد کد QR چیست؟

این برنامه‌ها به کاربر اجازه می‌دهد با عکس‌برداری از کد مورد نظر و تبدیل آن به اطلاعات معنی دار، به تحلیل محتوای رمزنگاری شده در آن بپردازد. برای نمونه می‌توانید کدی که در همین مقاله قرار دارد را اسکن کنید و به اطلاعات موجود در آن که نشانی اینترنتی سایت سینا طرح  می‌باشد، دست پیدا کنید و سریعاً در ابزار همراه خود به سایت ما سر بزنید.

کدهای QR راهی سریع برای دسترسی به محتوا از طریق سامانه‌ی گوشی‌های هوشمند است که برخلاف ارتباطات حوزه‌ی نزدیک (NFC) ،انواع کدهای QR فاقد هرگونه اجزای الکتریکی بوده یا نیازی به هیچگونه فناوری سخت‌افزاری خاصی ندارند . کدهای QR تنها نوعی از کدهای سیاه و سفید است که بر روی کاغذ چاپ شده و می‌توان آن را به کمک گوشی‌های هوشمند اسکن و رمزگشایی نمود.

شما هم ممکن است بپسندید

نظرتان را بنویسید